خرید خانه یا ساخت خانه

خرید خانه یا ساخت خانه

-

https://www.youtube.com/watch?v=gBZobrNm50k
Video guide of the Lisfinity’s best features

کدام بهتر است : خرید خانه یا ساخت خانه؟

انتخاب کردن میان خرید خانه یا ساخت خانه، دغدغه افرادی است که یک بودجه مشخص را برای در اختیار داشتن ملک نوساز، فراهم کرده‌اند. برخی این سوال را می‌پرسند که آیا بهتر است یک آپارتمان نوساز خریداری کنند یا بهتر است در پروژه‌های ساخت خانه جدید، سرمایه‌گذاری نمایند؟

بیشتر صاحبان خانه قبل از انعقاد قرارداد یا تعیین بودجه، وقت و انرژی زیادی را صرف جستجو یا طراحی “خانه عالی مورد علاقه خود” می‌کنند.

موقعیت مکانی، قیمت خرید خانه، روند بازار، مالیات املاک، هزینه‌های بخش اتحادیه مالکین خانه و وضعیت ملک، معمولاً در خرید و فروش خانه مطرح می‌شوند. همچنین، هر خریدار به طور معمول دارای فهرستی از خواسته‌ها است که نیازهای خاصی را شامل می‌شود.

در حالی که فرایند خرید خانه شامل چندین انتخاب مهم است، یکی از اولین تصمیماتی که خریداران باید اتخاذ کنند این است که آیا برای خرید یک ملک موجود باید اقدام کنند یا برای ساختن یک خانه جدید؟

 هر کدام از مسیرهای فوق، مزایا و معایب خود را دارد. در این مطلب، نگاه کاملی به هر دو مسأله می‌اندازیم.

دو مزیت مهم و اصلی برای خرید خانه وجود دارد:

1) راحتی و آسایش

2) هزینه‌ها

پس از تعیین میزان هزینه اولیه خود برای خرید ملک می‌توانید در اطراف خود جستجو کنید و خانه‌ای را انتخاب کنید که مطابق با نیاز و سلیقه شما و اعضای خانواده قرار داشته باشد.یک نماینده مجرب در حوزه املاک و مستغلات می‌تواند این روند را با کمک به شما  ساده‌تر میسازد. 

نماینده مجرب میتواند در یافتن ویژگی‌های مناسب در خانه‌ها، مذاکره با فروشنده برای قیمت و مشاوره دادن به شما می‌تواند بهترین انتخاب را برای شما پیشنهاد دهد. این کار ممکن است در حداقل یک یا دو ماه به پایان برسد.برخی از مشتریان بدون داشتن برنامه‌ای برای خرید یا ساخت خانه، تصمیم می‌گیرند بودجه مالی خود را مدیریت کرده و فقط به نوسازی خانه در برخی از قسمت‌ها فکر می‌کنند.

راحتی و آسایش زندگی در مقابل شخصی‌سازی خانه

شخصی سازی خانه

یکی از دلایلی که می‌گویند خرید خانه، گزینه بهتری است، این است که اگر مایل هستید در یک محله خاص مستقر باشید در نزدیکی محل کار، مدرسه، منزل دوستان و یا خانواده و دسترسی های دیگر بهترین گزینه‌ها به راحتی در دسترس شما قرار خواهند داشت. با گزینه خرید یک خانه، همچنین شانس این را دارید که مطابق با سلیقه خود، در مدت کوتاه‌تر بتوانید خانه تهیه کنید.

حتی اگر این خانه در نزدیکی مرکز شهر واقع شده باشد.از طرف دیگر، مهم‌ترین نقطه ضعف خرید خانه ممکن است این باشد که شما دقیقاً آن چیزی را که می‌خواهید دریافت نکنید! ممکن است شما تمایل داشته باشید تعداد اتاق خواب در طبقه دوم داشته باشید یا سالن نشیمن طبقه همکف، وسیع‌تر باشد! این گزینه‌ها معمولاً به سختی پیدا می‌شوند.

مزایای ساخت یک خانه جدید

ساخت خانه جدید همان راحتی را که در خرید خانه مطالعه کردید، ارائه نمی‌دهد! برای ساخت خانه، نه تنها باید یک زمین مناسب را پیدا کنید، بلکه ممکن است در محله مورد نظر خود، امکان این کار را نداشته باشید! پیدا کردن تیم ساختمان‌سازی و معمار با تجربه نیز، چالش دیگری در این زمینه است.

برای ساخت خانه می‌توانید با یک سازنده معتبر و عقد یک قرارداد خوب، ریسک خود را برای تصویب بودجه و هزینه‌ها، بیشتر از آنچه انتظار می‌رود، محدود کنید.مزیت بزرگ ساخت خانه در مقابل خرید خانه این است که شما به احتمال زیاد دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید به دست می‌آورید.

برای بسیاری، این فاکتور به تنهایی برای انتخاب میان خرید خانه و ساخت خانه کافی است. با این وجود، مزایای دیگری نیز وجود دارد؛ مانند توانایی ایجاد خانه‌ای کارآمدتر که با استانداردهای جدید انرژی برای گرمایش، تهویه و سرمایش، به علاوه عایق‌کاری و تصفیه هوا مطابقت دارد. بهره‌وری بهتر برای محیط زیست مناسب است و می‌تواند هر ماه، صورتحساب سالانه شما را کاهش دهد.

انتخاب و خرید خانه

نیاز به خرید خانه، معمولاً مخصوص آن دسته از خریدارانی در یک برنامه زمانی دقیق قرار دارند؛ افرادی که برای کار جدید، نقل مکان می‌کنند یا فرزندان آن‌ها در یک مدرسه جدید، مشغول به تحصیل شده‌اند.مسأله بعدی که خرید خانه را توجیه می‌کند، هزینه‌ها است.

با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده توسط انجمن سازندگان خانه، در بسیاری از موارد (اما نه همه آن‌ها)، ارزانتر شدن یک خانه موجود، گزینه‌های بیشتری را برای خرید ارائه می‌دهد که این شرایط برای مشتری، مقرون به صرفه است. بسته به بازار املاک و مستغلات هدف، ممکن است قیمت خانه‌های موجود پس از بحران مالی و شلوغی بازار مسکن – که به طور قابل توجهی، قیمت املاک و مستغلات را در سراسر کشور کاهش داده است کاملاً مطلوب باشد.

خطرات و ریسک ساخت خانه

بزرگترین اشکال در ساخت یک خانه، تحمیل هزینه‌های بالاتر و بازه زمانی طولانی تر است که هر دو در طول مراحل ساخت خانه می‌توانند افزایش پیدا کنند. برای جلوگیری از هزینه‌های ساخت خانه به طور سرسام آور باید قرارداد مناسبی تهیه کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه و زمان، ارتباط قوی با سازنده خانه برقرار کرده و قبل از شروع ساخت، از طراحی و مشخصات آن اطلاع داشته باشید.

علاوه بر این، پیمانکار باید با شما همکاری کند تا در کاهش هزینه‌ها به شما کمک کند. تعویض مواد و وسایل مختلف می‌تواند هزاران دلار صرفه جویی کند؛ بنابراین اگر هزینه‌های ساخت برای شما نگران کننده است، پیش از پروژه درباره آن سوال کنید که آیا جایگزین ارزانتری وجود دارد یا خیر.اگر تصمیم دارید پروژه ساخت خانه را به شرکت پیمانکار واگذار کنید.

برای خرید خانه و ساخت خانه، یک برنامه ایجاد کنید و با یک شرکت پیمانکار در ارتباط باشید.به منظور ایجاد نظم و سرعت بخشیدن در برنامه‌های ساخت یا خرید خانه، ایده خوبی است با تیم شرکت پیمانکاری در ارتباط باشید؛ ایجاد یک قرارداد که شامل مدت زمان ساخت و ساز مشخصی باشد و مهلت‌های انجام هر بخش، می‌تواند نظم بهتر و بیشتری به روند کار بدهد.

پیش‌بینی‌های خرید خانه

ممکن است پیدا کردن خانه‌ی ایده آلی که در شرایط عالی قرار دارد، چالش برانگیز باشد، بنابراین اگر در حال خرید خانه هستید، ممکن است لازم باشد که در هزینه‌های بازسازی یا نوسازی‌ها، نگاه متفاوتی داشته باشید. ساخت خانه جدید به خریداران این امکان را می‌دهد تا اقدامات صرفه‌جویی در مصرف انرژی را عملی کنند.

اگر یک جدول زمانی مشخص برای برنامه‌های خود دارید، خرید یک خانه در مقابل ساخت خانه، معمولاً یک انتخاب امن‌تر است.به ویژه خانه‌های قدیمی ممکن است از نظر عملکردی منسوخ شده باشند و نیازهای خریداران را برآورده نکنند. به عنوان مثال، یک خانه با چهار اتاق خواب، فقط یک حمام دارد و یا آشپزخانه، ممکن است خیلی کوچک باشد.

این موارد می‌توانند شرایط زندگی را سخت و تنگ سازند.مگر اینکه در خرید خانه، ملکی را پیدا کنید که دقیقاً آنچه را که مد نظر دارید و می‌خواهید داشته باشید؛ در این صورت شاید مجبور شوید پول بیشتری را برای بازسازی، تعمیرات، تزئین و یا محوطه سازی صرف کنید. این هزینه‌های اضافی باید در محاسبه قیمت کلی مورد بررسی قرار گیرند؛ به خصوص در هنگام انتخاب بین املاک مختلف یا مقایسه هزینه ساخت خانه.

و در آخر…

اگر در خرید خانه، ملک ایده آل خود را پیدا کرده اید، امکان دارد تصمیماتی بگیرید که دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید بسازید. در مقابل، ممکن است برای ساخت و ساز برنامه‌ریزی کنید و بعداً تصمیم بگیرید خانه را بهینه‌سازی و نوسازی کنید. در هر صورت، کار با یک حرفه‌ای واجد شرایط و باتجربه خواه این یک نماینده املاک و مستغلات باشد یا یک پیمانکار- می‌تواند اطمینان حاصل کند که تمامی مراحل تا حد ممکن، با سرعت و منظم پیش می‌رود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

جی املاک

مشاور شما در خرید و فروش ملک