زمان مناسب خرید حانه

زمان مناسب فروش خانه 

-

مانند هر کسب و کار ریسک پذیری، فروش خانه نیز به زمان مناسب آن بستگی دارد. بهترین زمان مناسب فروش خانه هنگامی است که بازار مسکن رونق گرفته است و روند مطلوبی را طی می‌کند. در چنین مواقعی شما با خیال راحت نقل مکان می‌کنید و خریدار هم با رغبت و میل بیشتری پول را به شما تقدیم می‌کند. اما، زمان مناسب برای فروش در هر فردی یکسان نیست و به دلایلی که فرد فروشند برای فروش خانه دارد ارتباط پیدا می‌کند. برخی نیز به خاطر فشار محدودیت‌های زمانی که دارند ممکن است قربانی بازار شوند چرا که به هردلیلی نمی‌توانند در فروش خانه خود صبور باشند.

 فروش خانه در ایام بهار و تابستان را جدی بگیرید

طبق تحقیقات و تجربیات این چند سال، بازار مسکن در بهار و تابستان داغ است و خرید و فروش و جابه‌جایی پول در این دو فصل رونق چشمگیری دارد زیرا در این دو فصل جابه‌جایی‌های زیادی صورت می‌گیرد و خریداران بعد از پیدا کردن خانه‌های مورد نظرشان می‌خواهند قبل از فرا رسیدن فصل سرما و زمستان در خانه‌های جدید مستقر شوند. خرید فروش مسکن قبل از آغاز سال تحصیلی و شروع مدارس نیز افزایش می‌یابد. به همین دلیل در این دو فصل روند فروش خانه‌ها به نسبت دو فصل دیگر سریع‌تر است و کمتر خانه‌ای روی دست می‌ماند.اگر برای فروش آپارتمان خود عجله‌ای ندارید و چیزی شما را مجبور نمی‌کند. بهتر است در زمان تعطیلات عید نوروز کمی به وضعیت ظاهری خانه خود اهمیت دهید و اقدامات ضروری قبل از فروش خانه را رعایت کنید و بعد از انجام این کارها خانه خود را در ایام بهار و تابستان در وبسایت‌های املاک ثبت کنید یا نزد بنگاه املاک و مستغلات بسپارید.

زمان مناسب فروش خانه 
زمان مناسب فروش خانه

از شرایط بازار مسکن آگاه باشید

آیا می‌دانید بازار خریدار (buyer’s market) چه موقع است؟ بازار خریداران یا در اینجا بازار خریدار مسکن هنگامی بوجود می‌آید که به واسطه کمبود مشتری مسکن، وضع برای خرید با شرایط خوب مناسب است. یعنی تقاضای خرید مسکن کم ولی عرضه مسکن زیاد است. در این شرایط فروشنده ملک بخاطر اوضاعی که دربازار وجود دارد ملک خود را زیر قیمت می‌فروشد زیرا عرضه زیاد ولی تقاضا کم است. بهتر و منطقی این است که خانه یا ملک خود را در بازار فروشندگان (seller’s market) بفروشید زیرا در این نوع بازار عرضه کم ولی تقاضا زیاد است. در این شرایط همه چیز به نفع فروشنده ملک است زیرا تقاضا برای مورد فروشی او بخاطر شرایط حاکم در بازار زیاد است و خود به خود پیشنهاد‌ها برای خرید ملک بالا می‌رود و ارزش ملک نیز افزایش پیدا می‌کند.

خود را جای خریدار بگذارید

کاهش سود وام مسکن و افزیش میزان وام مسکن باعث می‌شود خریدارن اولیه خانه با رغبت و انگیزه بیشتری اقدام به خرید خانه کنند. حتی وقتی ببینند سود وام مسکن کم است حاضرند مبلغ بیشتری برای خرید خانه بپردازند. ممکن است گاهی اوقات شرایط وام مسکن تغییر کند و دولت از وام دهندگان سود کمتری دریافت کند یا اینکه مقدار وام مسکن را بیشتر کند. آگاهی و بروز ماندن از اخبار اقدامات دولت درباره وام مسکن و شرایط آن، قدری دشوار است. اما اگر بتوانید خود را نسبت به آخرین اخبار شرایط و اوضاع مسکن به روز نگه دارید با چشمان بازتری می‌توانید ملک خود را بفروشید و به دنبال آن از فروش خانه خود سود بیشتری حاصل کنید.

زمان مناسب فروش خانه 
زمان مناسب فروش خانه

آمادگی شما بهترین زمان برای فروش خانه است

هرچقدرهم بازار برای فروش خانه مساعد باشد هرچقدر هم که عوامل متعددی موجب فروش بهتر خانه شما شود اما شما از لحاظ برخی از مسائل شخصی آمادگی لازم را برای فروش خانه نداشته باشید شاید شما پیروز این معامله نمی‌شوید. همه عوامل شخصی در تصمیم گیری شما برای فروش خانه‌تان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. از شغل گرفته تا مسائل خانوادگی در تصمیم‌گیری شما در فروش خانه تاثیر می‌گذارد. در زیر به چند فاکتور مهم اشاره می‌کنیم:

  • تغییرات سبک زندگی: تغییرات و تنوع شغلی و ممکن است تصمیم شما بر فروش خانه را دستخوش تغییر کند. ممکن است شما در شهر دیگری یک پیشنهاد شغلی خوبی به شما بدهند یا اینکه مجبور می‌شوید بخاطر کارفرمای بد اخلاقتان شغلتان را تغیییر دهید و هر چه زودتر خانه خود را بفروشید.
  • آمادگی روحی: مهم نیست که شما برای نقل مکان و فروش خانه خود چه دلیلی دارید ولی شما باید از لحاظ روحی در شرایط خوبی باشید تا بتوانید پروسه فروش خانه خود را به اتمام برسانید. گاهی اوقات فردی می‌خواهد خانه خود را بف فروش برساند ولی در آن زمان ممکن است همسرش باردار باشد یا بخاطر بیماری یکی از افراد خانواده نتواند این اقدام را در زمان رونق بازار انجام بدهد.
  • بهره‌های مالی: گاهی اوقات بنا به شرایطی ارزش ملک شما یکباره زیاد می‌شود و اگر شما در همان زمان ملک خود را نفروشید ممکن است در آینده ارزش آن کمتر شود. در این حالت شما بدون توجه به نوسانات بازار که در ابتدای این مقاله یادآور شدیم ملک خود را می‌فروشید.

ملک در ترکیه کنید. کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


جی املاک